Můj příběh

"Mým posláním je přirozená architektura. Hledám jednoduchá řešení, jak měnit vaše sny v realitu."

Jmenuji se Jakub Žák a jsem architekt. Tvořím přirozenou architekturu.

Můj závazek

Navrhuji stavby vycházející z přírody, provázané se svým bezprostředním okolím. Stavby úsporné a nezatěžující své uživatele drahým provozem. Prosazuji používání přírodních materiálů a kladu důraz na kvalitu vnitřního prostředí. Snažím se o udržitelný přístup, řídím se zdravým rozumem a hledám jednoduchá řešení - co je jednoduché, to funguje nejlépe. 

Moje zaměření

Mým cílem je vždy vytvořit příjemné a nekonfliktní prostředí. To je společný jmenovatel pro domy,  interiéry, výstavy i design nábytku.  Není malých úkolů, pokaždé  se snažím hledat nadstavbu, přidat něco navíc, změnu vnímám jako příležitost pozvednout kvalitu života.

Můj způsob

Ve své tvorbě se namísto obvyklého vytváření prostorů snažím vytvořit atmosféru. Základem totoho přístupu je úzká komunikace s klientem a zjištění jeho skutečných potřeb, které si často ani sám neuvědomuje. Necháváme se totiž často ovlivnit trendy v časopisech a názory okolí.

Získané informace uplatním v návrhu - vytvořím atmosféru (prvotní koncept) a postupně jí dám konkrétní podobu (návrh). Tímto způsobem promítám osobnost klienta do návrhu. Důležité je pro mě, aby výsledek působil na emoce, vzbuzoval pocity.

Moje vize

Naše prostředí nás utváří a přímo ovlivňuje naše životy, proto bychom měli k jeho vytváření přistupovat s patřičnou důležitostí. Pro většinu lidí jde o největší investici v životě.

Běžně se setkávám s názorem, že služby architekta jsou jen pro vyvolené a běžný člověk si je nemůže dovolit. Na druhou stranu Vám právě architekt pomáhá ušetřit náklady, vynaložené na zbytečnosti, které člověk nepotřebuje. Není lepší na začátku všechno pořádně promyslet a ušetřit si starosti i peníze?

Každý projekt je pro mě výjímečný a bez podrobností se velmi obtížně odhaduje jeho cena. Pro případnou spolupráci mě kontaktujte s bližšími informacemi, abych věděl, co Vám mohu nabídnout 🙂

Ing. arch. Jakub Žák

Ing. arch. Jakub Žák

VZDĚLÁNÍ

2007 – 2010  Fakulta Architektury ČVUT, Magisterské studium

2004 – 2007  Fakulta Architektury ČVUT, Bakalářské studium

2000 – 2004  Gymnázium Rumburk

 

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

2008 – dosud  SGL Projekt s.r.o.

2006 – 2008   spolupráce s Ing.arch. O. Chocholou

 

KURZY / SEMINÁŘE

2010 - konference Biodomy, NTK Praha

2010 - konference Pasivní domy, Brno

2004 – 2005 - studijní cesty za architekturou po Švédsku, Dánsku, Francii a Švýcarsku